Domowe sposoby na wybielanie zębów

Domowe sposoby na wybielanie zębów.

Profesjonalny zabieg wybielania zębów u stomatologa jest dość kosztowny, co za tym idzie nie każdy z nas może pozwolić sobie na śnieżnobiały uśmiech wprost z Hollywood. Istnieją jednak powszechnie znane, domowe sposoby na uzyskanie białych zębów, jakie? O tym w poniższym artykule.
Bardzo dobrym sposobem na wybielenie zębów jest stosowanie skórki z banana ( wewnętrznej części). Jest ona nie tylko cennym źródłem wielu witamin, między innymi witaminy D i potasu, które odpowiadają za wybieleni zębów, ale i dzięki gładkiej powierzchni nie przyczynia się do ścierania szkliwa. Proces wybielania jest bardzo prosty. Wystarczy nacierać zęby skórką codziennie, rano i wieczorem przez około 2 minuty. Jedyne o czym musimy pamiętać to to, aby mieć pod ręką zapas bananów.
Innym znanym i często stosowanym sposobem jest przecieranie zębów wacikiem nasączonym wodą utlenioną, która rozjaśnia przebarwienia. Należy jednak pamiętać, aby omijać okolice dziąseł, bowiem może prowadzić to do ich podrażnień.
Przeglądając fora możemy spotkać się także z częstymi wpisami o paście do zębów pomieszaną z sodą oczyszczoną. To też bardzo dobry i sprawdzony sposób, soda podobnie jak woda utleniona rozjaśnia przebarwienia jednak nie należy przesadzać z taką metodą. Soda jest swego rodzaju surowcem ściernym, co za tym idzie dłuższe stosowanie tego sposobu może prowadzić do uszkodzenia szkliwa.
Pamiętajmy że domowe wybielanie zębów wiąże się z systematycznością i przede wszystkim cierpliwością!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>