Parę słów na temat korzyści korzystnaia z pomocy trenera personalnego

Dlaczego warto korzystać z pomocy profesjonalnego trenera personalnego? Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem fitnessowym albo kulturystycznym bardzo często zadają sobie takie i podobne pytania. Tymczasem odpowiedź jest prosta i należy raczej do gatunku tych oczywistych  Przede wszystkim, dobry trener personalny posiada fachową wiedzę zarówno na temat poprawnej techniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń, jak i na temat sposobu rozplanowywania treningów, a także na temat diety oraz suplemetacji. Tę wiedzę w pewnej mierze posiadają osoby, które mają już pewne doświadczenie w treningu na siłowni. Jednak w przypadku osób początkujących jest ona raczej rzadkością. Tymczasem warto pamiętać, że efektywnośc naszego treningu wcale nie zależy tylko od jego intensywności oraz czasu, jaki będziemy spędzać na siłowni lub w klubie fintess.

W budowaniu muskulatury nie chodzi bowiem o to, żeby po prostu machać żelazem, ale o to, aby to machanie odbywało się według racjonalnego planu i, co jeszcze ważniejsze, aby było poprawne pod względem techniki wykonywania. Tylko wówczas nasz trening może przynieść spodziewane rezultaty. I właśnie tutaj tkwi odpowiedź na pytanie pt. dlaczego potrzebny jest nam dobry trener personalny. Jest nam on potrzebny właśnie po to, aby racjonalnie rozplanować nasze treningi a następnie czuwać nad poprawną techniką wykonywania ćwiczeń.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>