Po co mi trener personalny?

Najpierw jest postanowienie – czas na dietę. Do tego jeszcze obowiązkowo dochodzi siłownia. Jednak początki są trudne, więc wiele osób słusznie udaje się do dietetyka po poradę odnoście sposobu żywienia. Robimy testy, ważymy się na specjalnych wagach. Jednak o wiele mnie z tych zaczynających przygodę ze zdrowym trybem życia wybiera usługi trenera personalnego. Niesłusznie.

Pierwsze dni na siłowni są ciężkie – szczególnie dla tych, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z aktywnością fizyczną. Nie znają przeznaczenia maszyn, nie wiedzą jak bezpiecznie ćwiczyć. A przede wszystkim nie wiedzą, jak ćwiczyć aby osiągnąć swój cel. Jedni przecież chcą zrzucić oponkę, inni uda, jeszcze inny wyrzeźbić brzuch czy bicepsy. Dla każdego celu trzeba ćwiczyć nieco inaczej, a najlepiej pod kontrolą – i własnie tutaj wkracza do akcji trener personalny. Po pierwsze – pomoże on ustalić i określić cel. Po drugie – dobierze zestaw ćwiczeń, odpowiedni do wieku, stopnia zaawansowania i założonego celu. Po trzecie i najważniejsze – pomoże utrzymać systematyczność i kontrolować wyniki. Jeśli ćwiczenia ie będę przynosiły założonego efekty, pomoże je skorygować, doradzi jak ćwiczyć.Często popełnianym przez początkujących błędem jest trzymanie się tych samych ćwiczeń przez cały czas, przez co zaniedbują niektóre partie ciała i nie rozwijają swojej wydolności. Po za tym ćwiczenia z trenerem personalnym to również dodatkowa dawka motywacji!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>