Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to jeden z najczęstszych zabiegów medycyny estetycznej. Produktów do wybielania jest mnóstwo. Można taki zabieg wykonać u stomatologa jak i również w domu za pomocą nakładek wybielających (można je kupić w drogeriach).

Wybielania nie można wykonać raz na jakiś czas, trzeba je powtarzać co parę miesięcy. Trzeba również umieć rozróżnić wybielanie od rozjaśniana. Wybielanie odnosi się do produktów, które zawierają składniki wybielające, a rozjaśnianie to kolor zębów po usunięciu osadu i zanieczyszczeń. Zęby stają się żółte, ponieważ z czasem szkliwo się z czasem ściera, co powoduje ukazywanie się zębiny. Poprzez codzienne żucie w szkliwie powstaje drobne pęknięcia, w których gromadzą się barwniki i osady, a z tego powodu szkliwo matowieje. Ogólnie wyszczególnia się trzy sposoby wybielania zębów: profesjonalne wybielanie lampą u stomatologa, nakładki wybielające lub korzystanie z specjalnych past do zębów. W każdym zabiegu stosuje się nadtlenek wodoru. Wszystko różni się tylko stężeniem i czasem aplikacji. Większość osób jest zadowolona efektem wybielania. Jednak nigdy nie można uzyskać śnieżnej bieli. Jak widać sposobów na wybielanie jest wiele, jednak trzeba uważać by wykonać swój zabieg prawidłowo, ponieważ efekt może być nawet odwrotny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>